مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک : جراحی زیبایی پلک ، در عرصه پزشکی تحت عنوان بلفاروپلاستی شناخته می شود ؛ این جراحی زیبایی صورت یکی از روش های ایمن و پرطرفدار جهت کاهش پف ، چربی و پوست مضاعف پلک بوده و سبب شادابی و جوانی چشم ها می شود.

لازم به تذکر است که آگاهی در ارتباط با نکات دوران نقاهت عمل زیبایی پلک ، به میزان آگاهی از جراحی زیبایی پلک اهمیت داشته و تاثیر به سزایی در نتیحه نهایی آن دارد ؛ از این رو در این مقاله به بیان مهم ترین نکات دوران نقاهت عمل بلفاروپلاستی پرداخته شده است و به کسانی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند ، کمک می کند تا به آسانی دوره نقاهت عمل زیباییی پلک را پشت سر بگذارند.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

دوره نقاهت جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک ، روشی بسیار ایمن بوده که به صورت سرپایی انجام می گیرد و پس از آن نیاز به بستری شدن در بیمارستان نمی باشد ؛ دوران نقاهت عمل پلک ، طولانی نبوده و بیماران پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انجام آن می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

  • احساس درد در دوران نقاهت تمامی جراحی ها ، مسئله ای طبیعی بوده و میزان آن بسته به آستانه تحمل درد در افراد متغیر می باشد ؛ لازم به تذکر است که با مصرف مسکن می توان درد ناشی از عمل پلک را کاهش داد ، اما مصرف مسکن نیازمند اجازه از پزشک معالج خود می باشد.
  • تا یک هفته پس از جراحی زیبایی پلک ، بیماران باید از انجام برخی از فعالیت ها همچون مشاهده تلویزیون ، مطالعه ، کار با تلفن همراه و کامیپوتر و از این قبیل موارد که سبب خشکی چشم می شود ، اجتناب کنند.
  • جراح پلک به افرادی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند ، توصیه می کند در چند هفته اول پس از عمل پلک در برابر نور خوشید از عینک آفتابی استفاده کنند ؛ در برخی از مواقع استفاده از عینک آفتابی در منزل نیز توصیه می شود.
  • طبق توصیه جراح پلک مصرف سیگار و‌ الکل حتما باید از دو هفته قبل از عمل پلک تا دو ماه بعد از عمل پلک قطع گردد.

کاهش ورم چشم بعد از عمل

بروز تورم و کبودی پس از جراحی زیبایی پلک ، مسئله ای عادی و طبیعی می باشد که به تدریج و با مرور زمان برطرف می شود ؛ انجام برخی از مراقبت ها همچون استفاده از کمپرس یخ و مصرف آب آناناس و آب کرفس تاثیر به سزایی در کاهش تورم ناشی از عمل پلک دارد.

پاسخ

Call Now Buttonتماس