ترمیم بینی

جراحی ترمیم بینیترمیم بینی

ترمیم بینی : کسانی که از نتیجه جراحی بینی خود راضی نبوده و تصمیم به انجام مجدد آن می گیرند ، معمولا خواسته و انتظارات بسیار بالایی از جراحی بینی ثانویه دارند ؛ در بسیاری از مواقع هیچ گونه ایرادی در بینی جراحی شده وجود ندارد اما فرد تصور می کند که فرم ظاهری بینی او دارای مشکل بوده و اصرار به انجام جراحی بینی ترمیمی می کند ؛ این افراد کاندید مناسبی جهت انجام جراحی ترمیمی بینی نیستند.

مهم ترین نکته در ترمیم بینی ، این موضوع می باشد که انجام جراحی بینی ترمیمی تا چه میزان سبب بهبود وضعیت بینی بیماران می شود .

در صورتی که بیماران اصرار به انجام جراحی بینی ترمیمی دارند ، باید به این نکته توجه کنند که حداقل باید پس از گذشت 1 سال از جراحی بینی اولیه ، اقدام به انجام جراحی بینی ثانویه کنند ؛ چرا که رفع کامل تورم ناشی از عمل زیبایی بینی به 1 سال و در مواردی حتی بیشتر ( ۱۸ماه ) زمان نیاز دارد و شکل ظاهری بینی و ایرادات آن پس از گذشت 1 سال قابل مشاهده می باشد.

مشکلات جراحی ترمیمی بینی

علاوه بر حساس تر شدن بیماران در جراحی بینی ترمیمی ، جراح بینی با مشکلات دیگری نیز رو به روست ؛ برای مثال پوست خیلی نازک یا خیلی ضخیم بینی ، جراحی بینی ترمیمی را با مشکل رو به رو می کند ؛ علاوه بر آن پوست بینی ، پس از هر باری که مورد جراحی قرار گیرد ، سفت تر از حالت اولیه خود می شود .

علاوه بر مشکلات مربوط به پوست بینی ، در بسیاری از مواقع ذخایر غضروفی بینی در جراحی بینی اولیه از بین رفته و برای انجام جراحی ترمیمی بینی نیاز به پیوند غضروف  از  گوش یا دنده می باشد.

ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی

در بسیاری از مواقع که مشکلات بینی بسیار جزئی باشد ، جراح بینی در داخل مطب تحت بی حسی موضعی اقدام به برطرف کردن مشکل موجود در بینی می کند ؛ برای نمونه زمانی که قوز بینی به طور کامل در جراحی بینی اولیه از بین نرفته باشد ؛ جراح بینی با سوهان کشی در داخل مطب تحت بی حسی موضعی اقدام به برطرف کردن قوز بینی بیماران می کند و یا برای پر کردن فرو رفتگی های جزیی بینی ، از  تزریق فیلر استفاده می نماید.

آیا عمل ترمیم بینی درد دارد ؟

درد ناشی از جراحی بینی ثانویه ، نیز هم چون جراحی بینی اولیه بسیار خفیف می باشد که با مصرف مسکن از بین می رود .

پاسخ

Call Now Buttonتماس