بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی : چشم ها جزء مهم ترین اعضا صورت به شمار می آیند که تاثیر به سزایی در چهره انسان ها دارند ، چرا که از طریق آن ها می توان به حالات درونی انسان ها پی برد ؛ علاوه بر آن بروز عواملی هم چون شل شدگی پلک های بالا و از این قبیل موارد سریعا زیبایی ، طراوت و شادابی چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهند که در این صورت با انجام جراحی بلفاروپلاستی می توان سبب بازگشت شادابی به چشم ها شد.

بلفاروپلاستی چیست ؟

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک ، با هدف جوانسازی پلک چشم ها انجام می شود ؛ بدین طریق که پوست و کیسه های چربی اضافی را از بین می برد ؛ لازم به تذکر است در برخی از مواقع چربی های پلک برداشته نمی شوند بلکه از ناحیه ای به ناحیه دیگر منتقل می شوند.

بلفاروپلاستی

نحوه انجام جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک ، به دو دسته جراحی پلک فوقانی و جراحی پلک تحتانی تقسیم می شود.

جراحی پلک فوقانی

برای رفع پوست و کیسه های چربی اضافی پلک بالایی ، پزشک برشی موازی با خط مژه در بین چین های طبیعی پلک بالا ایجاد کرده و پس از انجام اصلاحات مورد نیاز بر روی برش ها بخیه هایی ظریف ایجاد می کند.

جراحی پلک تحتانی

بسیاری از افراد دارای پف زیر چشم می باشند ، پزشک برای رفع این کیسه های چربی برشی در بین خطوط مژه پلک زیرین ایجاد کرده و آن ها را خارج می کند ؛ در صورتی که بیمار دارای پوست اضافه نیز باشد ، پزشک آنان را نیز خارج می کند.

لازم به ذکر است با انجام جراحی زیبایی پلک ، نمی توان مواردی هم چون افتادگی ابرو ، خطوط پنجه کلاغی ، سیاهی اطراف چشم و غیره را برطرف کرد.

عوارض بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک ، عملی ایمن و بدون خطر است و در صورتی که تحت نظر پزشک ماهر و باتجربه انجام گیرد برای بیماران مشکلی به وجود نمی آورد ؛ اما در غیر این صورت احتمال بروز مشکلاتی هم چون غیرقرینگی پلک ها ، عفونت ، درد شدید و غیره در بیماران وجود دارد.

لازم به ذکر است بروز تورم و کبودی پس از جراحی بلفاروپلاستی ، مسئله ای عادی و طبیعی بوده که همه بیماران را درگیر می کند اما به مرور زمان از بین می رود ، بنابراین بروز کبودی و تورم پس از جراحی زیبایی پلک جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

پاسخ

Call Now Buttonتماس